Babyboomři v Německu se blíží ke stáří a to má vliv na trh s bydlením. Podle nedávné studie Institutu Pestel, který se specializuje na výzkum pro obce a sdružení, je v současné době nedostatek milionů bytů přizpůsobených stáří. Navíc, i když jsou tyto byty k dispozici, nejsou vždy obývány staršími lidmi.
Studie objednaná Federálním svazem německých stavebních hmotových obchodů (BDB) ukázala, že pouze každý sedmý byt je přizpůsobený stáří. Většina bytů, které jsou, jsou využívány rodinami, které ocení bezbariérový přístup. Opačná situace nastává u lidí, kteří potřebují bydlení bez překážek – mnohdy takové byty nejsou bezbariérové.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.
Nedostatek vhodného bydlení pro starší lidi
Je to velká výzva nejen pro penzijní fondy, ale také pro trh s bydlením. Kromě nedostatku vhodného bydlení pro starší lidi, se Institut Pestel také obává hrozící chudoby a rostoucího bezdomovectví mezi staršími lidmi. Z 2,8 milionů rodin, ve kterých žijí starší lidé, je pouze 600 000 vhodných pro život s invalidním vozíkem nebo s chodítkem.
Tato situace má dopad na rodiny, které se snaží pečovat o své rodiče nebo prarodiče. Mnoho z nich má již nyní omezený rozpočet, více než polovina z nich má méně než 2 000 eur čistého příjmu měsíčně. To znamená, že více lidí bude záviset na státní podpoře, aby měli střechu nad hlavou.
Pokračujte ve čtení na třetí straně.